بازی Halo بخش‌های بسیار زیادی دارد که در چارچوب یک تیرانداز از بالا به پایین عمل نمی‌کند

  • اخبار
بازی Halo بخش‌های بسیار زیادی دارد که در چارچوب یک تیرانداز از بالا به پایین عمل نمی‌کند

اصلاً ممکن نیست که از دید یک شخص سینمایی به نظر برسد و نبود صفحه عمودی در این بازی، نکات جزئی و ظریف را از بین می‌برد. خوشبختانه، اندک بخش‌هایی که این‌گونه عمل می‌کنند حاشیه امن قوی برای بازی Halo: Spartan Strike هستند. تنوع جنگ‌افزار، مهارت‌ها و دشمنان که از تاریخ 13 ساله بازی گردآوری شده، تنوع کافی را به منظور جلوگیری از مبارزه بدون هدف، به آن می‌افزاید؛ اگر چه سری افسانه‌ها و روایات قومی در قسمت اندکی از داستان شرکت می‌کند، تا الزاماً به سمت حفظ جنبه داستان‌سرایی هدایت شود.

مثل بازیهای Halo: Spartan Assault در سال 2013، بازی Spartan Strike در قالب یک شبیه‌سازی تاکتیکی، با استفاده از شرایط مبارزه تخیلی برای آموزش سربازان اتفاق میافتد. در حالی که اوایل توسط وضعیت غیر معمول بازی Spartan Strike آزرده میشدم، در بازی از این سناریو یعنی "چه میشود اگر" استفاده میشود تا تنوع مبارزه را آشکار کند، و مدت زمان اندکی طول میکشد تا به آن تنوع برسید.

مراحل ابتدایی بازی Spartan Strike تقریباً شبیه به قسمتی از بازی Spartan Assault به نظر میرسد. علاوه بر این یک سیستم شبکهای بهبود یافته هست که پشتیبانی را کمی آسان میکند، بیشتر از همان سلاحها برای نابود کردن همان دشمنها استفاده میکردم، با این‌که صحنهها یکی نبودند- یعنی آن‌گونه که در بازی قبلی بودند، نیستند. به هر حال در نیمههای راه، بازی Spartan Strike با تلفیق دشمنان و جنگافزارهای Halo 4's Promethian واقعاً جذاب میشود.

به ویژه، Watcher ها با قابلیت احیای دوباره دو دشمن سرسخت بازی Spartan Strike's، پیچ و خم بی‌نظیری به داستان میبخشند: برجکهای Knights و Promethian. به دلیل محدودیتهای مهمات، Spartan Strike بیشتر از یک تجربه اکشن بالا به پایین تاکتیکی نسبت به سبک بازیهای دو وضعی تیراندازی الگو گرفته است، اما ضرورت بازنگری یک دشمن بیخطر و متفاوت، سرسختترین جنگجویان را احیا میکند که برای صحنههای موردعلاقه من ساخته شده‌اند.

چند گزینه مبارزه خوب هم هست که میتوانید از آن اجساد Promethian دریافت کنید، که شامل تفنگ ساچمهای و قابلیت شک زنجیری است که سختی طراحی بعضی از حملات شدید در بازی جدید را اندکی آسان کرده است. اندکی تکرار میان افراد حامل Covenant، و جنگ‌افزارهای Promethian هست (واقعیت این است که حمل آن سخت است وقتی آنها با فاصله خیلی کم روی زمین قرار دارند و با آیکونهای کوچک نشان داده میشوند) اما دسترسی به اکثر توپخانههای بازی Halo برای من با ارزش بود. به دست آوردن آسان هفت‌تیر UNSC و تفنگهای دو کاربرد نیمه‌خودکار، مدل Needler از سلاحهای پیچیدهتر Convenant، Promethian قدرتمند اما کند با قدرت کامل به آتش کشیدن در همان مرحله قابل‌دسترسی است که برای تنوع بیشتر مبارزه نسبت به تفنگهای دو وضعی بکار گرفته شده‌اند. کشتی پرنده جدید UNSC Kestrel(که در بازی Halo 2 گزینه مورد نظر بود اما حذف شد) قدرت شلیک بیشتر و سرعت کمتری نسبت به Warthog ارائه میکند.

بخشی که امید داشتم در بازی Spartan Strike کمی بیشتر به آن توجه شود Skull های اصلاح مبارزه است. شش مورد که در بازی Spartan Assault بود تلاش زیادی برای افزایش هیجان این بازی انجام داد و طرحهای فکری زیادی روی آن داد تا چیزهای بی‌نظیری را امتحان کند مثل خاموش کردن HUD یا نیاز به کشتارهای تن‌به‌تن برای بازگردانی قدرت سپر زرهی. بازی Spartan Strike دقیقاً همان ششتا را دارد، و ویژگی بازی مشترک آنلاین را هم از دست داده است، که اندکی ارزش بازی مجدد به نسخههای اصلاح شده بازی Spartan Assault اضافه کرده است، بازی Spartan Strike قابلیت تکرار مجدد ندارد-اگرچه قیمت و نبود خرده تراکنشها، در نیمههای بازی، ارزش بهتر بودن آن را حفظ کرده است.

20 مرحله در مبارزات اصلی بازی Spartan Strike هست، که به سختی میتواند طی 4 ساعت انجام شود. پنج مرحله پولی هم هست که فقط وقتی قفلگشایی میشود که به امتیاز مدال طلا نزدیک شوید. راه رسیدن به امتیازهای بالا؟ استفاده از پیشرفتدهندههایی که با XP خریداری میکنید و Skull ها برای آن ضروری هستند. مثل بخش ناامیدکننده سیستم خرده تراکنشهای افتضاح بازی Spartan Assault به نظر میآید، که من از حذف آن خوشحال هستم. صادقانه ترجیح میدهم یک کار یک نواخت و تکرار مجدد دو یا سه بار مرحله پنج‌دقیقه‌ای را انجام دهم تا مجبور باشم مبلغ کلانی برای خرید بهترین افزایش‌دهندهها خرج کنم.

از نسخه‌های قابل‌دسترس، نسخه PC بهترین انتخاب است چون تنها سکویی است که اجازه میدهد از هدایتگر با ساختار موس-کیبوردی استفاده شود و برای کسانی که پشتیبانی سریعتر را میخواهند پیشنهاد میشود. به طور شگفت‌آوری، سبک دو وضعی روی سیستم‌های لمسی iOSو Windows 8 برای اجرای بیشتر بخشها، موقعیت خود را حفظ میکند، هرچند با اندک فاصلههایی که هست انگشت شصت دست چپم از صفحه خارج میشود و Spartan در مسیرهای خود بی‌حرکت میماند. سیستم کشیدن انگشت در سمت راست برای شلیک ابتدا کمی کند انجام میشد، اما درنهایت بعد از چند بازی ساده اول به ماهیت دوم خود رسید. انتظار بیشتری از هفتتیر پلاسمای Covenant میرفت، چون قابلیت خاص انجام خشابگذاری آن بدون کلید فشاری سخت است. خوشبختانه، این موضوع در مورد بهترین سلاحهای Spartan Strike صدق نمیکند.

رأی نهایی

قسمت‌های قابل ارتقاء بازی Halo: Spartan Strike مشخص نیستند، اما مجموع کلی قابل‌توجه است. پرداخت محتاطانه برای پشتیبانی بهتر در اینجا، کمک بزرگ دشمنان Promethian و نبود خرده تراکنش‌های اذیت کننده، باعث شده تجربه ارزان و سریع 10 دلاری بازی Spartan Strike با ارزش باشد.

ممنون که با ما در تک بوک همراه بودید.

  • دیدگاه ها


هیچ دیدگاهی ثبت نشده استبرای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

دسته بندی ها