بازی تاج و تخت: بررسی بازی Game of thrones

  • اخبار
بازی تاج و تخت: بررسی بازی Game of thrones

بازی تاج و تخت از سری بازی‌های Telltale، جدیدترین بازی ماجراجویی از کمپانی بازی Telltale است که به جای 5 قسمت متداول، در 6 قسمت ارائه شده است. این بازی بر پایه سریال تلویزیونی شبکه HBO با همین نام ساخته شده است. رمان‌های «ترانه آتش و یخ» جورج آر. آر مارتین منبع اصلی برای فیلم و بازی است.

بازی تاج و تخت Telltale بر خاندان فارستر تمرکز می‌کند، خاندانی کوچک که در کتاب‌های مارتین اشاره کوچکی به آن شده اما در فیلم به آن اشاره‌ای نشده. بازی بیشتر بر پایه فصل چهارم از سریال تلویزیونی ساخته شده است. بازیکنان در نقش 5 کاراکتر متفاوت بازی می‌کنند: رودریک فارس‌تر پسر اول لرد فارستر، میرا فارس‌تر بزرگ‌ترین دختر؛ آشر فارس‌تر، دومین پسر که تبعید شده بود؛ ای‌تان فارستر، سومین پسر و Gared Tuttle، دستیار لرد فارستر است.

ویرایشگر باتجربه بن کوچرا ابتدا دو قسمت اول، «آهن از یخ» و «اربابان گمشده» را به تنهایی بررسی کرد. به دلیل اهمیت تصویرسازی چند بعدی، خبرنگار باتجربه، سامیت سرکار به او می‌پیوندد تا بحث و بررسی‌ای در زمینه قسمت سوم، «شمشیر در تاریکی» داشته باشند.

بن کوچرا

شمشیر در تاریکی سومین قسمت از این سری است و اولین جایی است که ساختار چند کاراکتره کم‌کم معنا پیدا می‌کند و به جای ایجاد تأخیر در بازی، آن را به جلو می‌راند. باید هویت تعداد زیادی از افراد را به یاد داشته باشید و اهمیت آن‌ها را بدانید، اما این برای هر شخصی که نوع دیگری از این حق امتیاز را می‌پسندد، قدیمی شده است.

این بازی با خاندانی سروکار دارد که قدرت و اعتباری کمتر از چیزی که انتظار داریم در این دنیا ببینیم، در اختیار دارد و این باعث می‌شود هر تصمیمی که می‌گیرید، سرنوشت‌ساز و خطرناک باشد.، کاراکتری در طول بازی این قسمت از شما خواهد پرسید: «حس می‌کنی در حال غرق شدن هستی، مگه نه؟». بدون شک به شما کمکی پیشنهاد می‌کند و البته این کمک، هزینه‌ای نیز دارد.

این نکته جالب این قسمت نسبت به دو قسمت اول است: باید کار خود را انجام دهید و با آن همراه شوید. در بسیاری از مکالمه‌ها، سعی کردم دو کاراکتری که هر دو از من قدرت بیشتری داشتند، با توجه به شخصیتشان راضی کنم. همیشه نتیجه معکوس می‌داد. مجبور هستی برای راضی کردن شخصی، دیگری را برنجانی و باید همیشه کاری که می‌خواهی انجام دهی با چیزی که از دست می‌دهی، مقایسه کنی. اینجا قدرت Telltale در بازی تاج و تخت وارد می‌شود: هر دو جنبه بازی به این معنی است که در هر لحظه ممکن است شخصی بمیرد، که سبب می‌شود هر تصمیمی که می‌گیرید، نسبت به سایر بازی‌ها اهمیت بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال، مطمئن هستید به دلایل محکمی تیریون در امان است، اما هر شخص دیگری در معرض خطر است.

سامیت سرکار

«شمشیر در تاریکی» شما را مجبور نمی‌کند از نقطه امنی که در آن قرار دارید، پایین بیاید، اما همواره به شما نشان می‌دهد در هیچ نقطه امنی وجود ندارد. صلح استراتژی پایداری در جهان بازی تاج و تخت نخواهد بود، چون در پایان، هر شخص علایق و منافع خود را به سایرین ترجیح می‌دهد.

می‌خواهم خودم را به عنوان فردی فداکار و بدون خودپسندی بدانم. اما قسمت سوم چندین اخطار را نشان داد که مرا به چالش کشید تا از یک طرف حمایت کنم و مهم‌تر از همه، دنبال مهم‌ترین اولویت باشم.

بعد از این که سرسی ما را از عروسی مارجری به خاطر همکاری با تیریون بیرون کرد، در نقش میرا به سرا گفتم: «اینجا برای جان خانواده‌ام می‌جنگم». بازی تاج و تخت دسیسه‌های خانوادگی و توطئه‌های سیاسی را به خوبی به تصویر می‌کشد و Telltale نیز به خوبی نشان دادن این صحنه‌ها و کاراکترهای پیچیده را ادامه داده است.

مثل شما، حس کردم قسمت‌های اول و دوم به چند بخش تقسیم شده‌اند. «شمشیر در تاریکی» بیشتر این حالت قسمت‌بندی شده را دارد و به همین دلیل به این که تنها زمان آن دو ساعت است، کمک می‌کند. بدون شک کارهای اساسی دیگری نیز برای نیمه دوم این سری وجود دارد، اما بعضی موارد کم‌کم اتفاق افتاده‌اند. بخش موردعلاقه من دیدار در جنگل در آیرون‌رث بود- در پایان، بالاخره فهمیدم چرا کاراکترهای قابل بازی Telltale در وستروس و اسوس پراکنده هستند و از نقشه اصلی خاندان فارستر باخبر شد تا از مخمصه کنونی آن‌ها نجات پیدا کنم.

بن: چیزی که خیلی دوست دارم این است که با این حال نقشه‌ای کاملاً ضعیف است و بر پایه حدسیات در مورد مردم با ارتباطات بسیار کم که کارهای دیوانه‌واری انجام می‌دهند، طرح شده است. این کوتوله زیرشلواری وستروس است: قدم 1: همه را در جریان قرار بده. قدم دوم:؟؟؟ قدم سوم: ارتش مزدوران از خاندان فارستر دفاع می‌کند و روزشان را نجات می‌دهد.

یکی از کاراکترها که حتی نمی‌تواند کس دیگری را زیر پوشش تاریکی ببیند، بدون این که این واقعیت را بپذیرد که نمی‌تواند از سرزمین خود محافظت کند. این قسمت به خوبی شما را در شرایطی قرار می‌دهد که کمترین حس غرور را به دور انداخته و باید طوری واکنش نشان دهید که هر تهدیدی که می‌کنید یا هر کاری که به عنوان مقاومت کردن شناخته می‌شود را انجام می‌دهید، ممکن است عواقبی برای شما یا خانواده‌تان داشته باشد.

این برای همه کاراکترهای بازی صدق می‌کند، کمی بعد شخصی پیمانی می‌بندد که در راه‌های مختلف آزموده می‌شود. هر تصمیمی از شما برای گرفتن آن درخواست می‌شود، شخصی که برایتان مهم است را ناراحت کرده و این باعث می‌شود بازی یکی از بهترین بازی‌های واقع‌گرای ماجراجویی باشد که این اواخر بازی کرده‌ام. هیچ برنده شدنی در اینجا نیست، فقط تلاش می‌کنید زمان و محافظت برای خود بخرید. چیزی که روی آن شرط‌بندی کرده‌اید، در بازی تاج و تخت هنوز هم خیلی باارزش نیست: خاندانی برای بقا و حفظ سرزمین‌های خود تلاش می‌کند.

شیوه Telltale برای این نوع از داستان مناسب است، شما می‌خواهید کاراکترتان برنده شود و البته این بسیار بعید به نظر می‌رسد.

سامیت: خب، چیزهایی که روی آن شرط‌بندی می‌کنید، خطر مرگ یا زندگی برای اعضای خاندان فاستر دارند و این چیزی است که در مورد بازی تاج و تخت Telltale می‌پسندم. برای این سری آسان بود که در گروه بازی حاشیه‌ای محض قرار بگیرد. رخدادهایی که در کتاب‌ها و سریال در جهان تغییر ایجاد می‌کنند، در حاشیه زندگی کاراکترهای ما اتفاق می‌افتند، اما تأثیرات موجی مهمی برای همه دارند- عروسی خونین داستان Telltale را به حرکت در می‌آورد و خاندان فاستر هنوز نیز با عواقب آن دست و پنجه نرم می‌کند.

درس سریال بازی تاج و تخت شبکه HBO، به ندرت شاهد زندگی مردم عادی در زمان جنگ 5 فرمانروا هستیم. وستروس سرزمین اتحادهای باستانی، رقابت‌های پنهان، افسانه‌هایی که سالیان سال خفته‌اند و سیاست‌های خونین است. با آشنایی با خاندان کمتر شناخته شده فارستر، Telltale می‌گوید همه، چه بخواهند یا نخواهند، با بازی تاج و تخت احاطه شده‌اند.

«شمشیر در تاریکی» بهترین قسمت بازی تاج و تخت برای بازی است، اما در میانه سری، حس می‌کنم تنش‌ها به جوشش می‌افتند. تا به حال، حتی دوبله‌های کندتر نیز تنش و اضطراب را افزایش می‌دهند. Telltale 6 تا 7 ساعت را صرف طراحی و ساخت چندین تضاد و کشمکش کرده است که نزدیک به انفجار هستند.

شمشیر در تاریکی در آخر نقشه اصلی خاندان فارستر را برای بقا به کار می‌گیرد.

بن: قسمت‌ها تعیین شده‌اند، ما می‌دانیم که شرط‌بندی‌ها و قهرمانان این داستان، نقشه‌ای ضعیف برای دفاع از سرزمینشان در این دنیا، طرح کرده‌اند. این قسمت از بازی کاری عالی در سریع‌تر کردن سرعت داستان انجام داد و هم‌زمان بازیکن را در شرایط تصمیمات سختی قرار داد که سبب شد Telltale بسیار هیجان‌انگیز و لذت‌بخش باشند.

ممنون که با ما در تک بوک همراه بودید.

 

  • دیدگاه ها


هیچ دیدگاهی ثبت نشده استبرای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

دسته بندی ها