نقد وبررسی Broken age2

  • اخبار
نقد وبررسی Broken age2

 

دوره‌ی نا به سامان: قسمت ۲ هوشمند، سرگرم‌کننده و چالش‌انگیز است، ماجراجویی که Double Fine آغاز کرده است،. با این حال که بسیار زیبا و خوب نوشته شده است، قسمت ۲ تقریباً دو برابر قسمت قبلی است. به وسیله‌ی کاراکترهای شگفت‌انگیز، برملا کردن داستانی جذاب، و تعدادی معمای بسیار مبتکرانه که بیشتر این بازی را تشکیل می‌دهد، تقاضاها را افزایش داده است. تعداد کمی چالش‌های آزاردهنده در طول راه وجود دارند، اما چیزی نیست که از ماجراجویی در پیش بکاهد.

قسمت ۲ در ادامه‌ی داستان ناتمام قسمت اول شروع می‌شود، بخش زیادی از زیبایی قسمت ۲ چگونه تغییر دادن نمایشنامه قسمت اول است. من واقعاً از چگونگی تغییر شخصیت‌های تقریباً در تمام لحظات قسمت ۲ لذت بردم. بررسی یک Mog Chothra پیر و ناتوان به عنوان ولا (Vella)، و ملاقات اهالی مریلوفت (Meriloft) به عنوانشی (Shay) نوری تازه بر اتفاقات نیمه اول بازی افکند. کنترل کردن هر دو شخصیت وقتی‌که با این حقیقت که در بیشتر زندگی‌شان به آن‌ها دروغ گفته‌اند، کنار می‌آیند دائماً لحظه‌های خنده‌دار و بیشتر مواقع تلخ به وجود می‌آید. این داستانی است که به صورت شگفت‌انگیزی در مورد بزرگ شدن و دست و پنجه نرم کردن با مشکلاتی که زندگی پیش رؤیت می‌گذارد و نهایتاً تبدیل به فرد بهتری شدن به خوبی شده است.

با این حال، من کمی مأیوس شدم که قسمت ۲ در همان مکانی که قسمت ۱ بود اتفاق افتاد، اگر چه در شرایطی بسیار متفاوت بود. ملاقات دوباره افراد و دیدن تغییرات آنها را دوست داشتم، مثل کورتیس (Curtis) که کار چوب را برای آهنگر شدن رها کرده بود، اما دوست داشتم که شخصیت‌ها و مکان‌های جدید بیشتری می‌داشت. شاید من حریص هستم، اما کشف کردن محیط‌های جدید را در این قسمت خیلی دوست داشتم و امیدوارم که قسمت ۲ سورپرایزهای بیشتری داشته باشد.

با این حال، آن محیط‌ها دوباره با برخی از جذاب‌ترین شخصیت‌ها در بازی‌های مدرن ماجراجویی پر شده است، broken age به خاطر فعل و انفعالات بی‌نظیرش می‌درخشد. دوستی پر فراز و نشیب ولا با چاقوی خشن و احساساتی خیلی خنده‌دار است، و انتخاب این‌که شی کدام جک ناخوشایند را در برابر مورس (morose)، درخت بلوط استفاده کند خاطرات خوبی را از مبارزه با شمشیر در جزیره میمون به یادم می‌آورد. من تمام گزینه‌های ممکن را بر روی تمام شخصیت‌های بازی امتحان کردم، نه به خاطر اینکه فکر می‌کردم به حل معما کمک می‌کند، بلکه به خاطر اینکه می‌خواستم تمام دیالوگ‌های معرکه بازی را بشنوم.

اما مطمئن باشید که بیشتر معماهای قسمت ۲ عالی هستند. روش بازی دو شخصیتی به وسیله آماده کردن راه‌حل‌های معما در دو نیمه ماجراجوی واقعاً عالی طراحی شده است. برای مثال، بازی کردن در شخصیتشی و همراهی یک مار به شما کمک می‌کند تعدادی سؤالات عجیب را در شخصیت ولا پاسخ دهید. معماها در قسمت ۲ بسیار وسیع‌تر و چالش‌ها پیچیده‌تر هستند، اما در بیشتر مواقع این به آن معنا است که جایزه حل کردن آنها نیز به همان اندازه شیرین است. با این حال، تعدادی چالش با اهداف مبهم وجود دارند که در آخر برای کامل کردن آنها به زمان‌بندی دقیق و عجیبی نیاز است. در اوایل داستان ولا خیلی خسته شدم، وقتی‌که بارها برای کاهش زمان در یک معما که باید طنابی را به یک شیء مشخص تاب می‌دادم، تلاش کردم.

تعداد کمی نقطه‌ضعف این بازی به کنار،‌ Broken Age: ACT 2 تعداد بی‌نظیری معمای رضایت‌بخش ارائه داد، و باعث شد تا در طول بازی کلمه‌ی خیلی خوبِ آهان را وقتی‌که معمایی را حل می‌کردم بگویم! لحظاتی که بازی‌های ماجراجویانه عالی را از بقیه جدا می‌کند. اضافه بر این‌ها این یک حقیقت است که بیشتر معماها در این بازی یک عنصر شخصیتی دارند. به این معنا که هر موقع که یکی از آنها را حل می‌کنید کمی بیشتر در مورد دنیای کنار خود می‌فهمید.

 

در Broken Age: Act 2 داستانش به شکل زیبایی جمع می‌شود. جک‌ها زیاد هستند، سختی‌ها با جایزه همراه هستند، و بیشتر معماها به شکل مخصوصی رضایت‌بخش هستند. در حالی که آرزو می‌کنم Double Fine مرا به فضاهای شگفت‌انگیز و جدید ببرد، قسمت ۲ از تمام صحنه‌های دنیایش استفاده کامل را می‌کند. این ه ماجراجویی بود که من از آن لذت بردم.

ممنون که با ما در تک بوک همراه بودید

  • دیدگاه ها


هیچ دیدگاهی ثبت نشده استبرای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

دسته بندی ها