واعظی به دنبال رفع فیلتر کلش آف کلنز است

  • اخبار
واعظی به دنبال رفع فیلتر کلش آف کلنز است

بازی کلش آف کلنز (Clash Of Clans) در ایران فیلتر شده است. از مدت‌ها قبل شایعاتی درباره فیلتر این بازی مطرح و بالاخره دستور فیلتر کلش صادر شد. با تک بوک همراه باشید.

فیلتر بازی محبوب کلش آف کلنز سبب ناراحتی کاربران ایرانی شد و حتی اعتراضات گسترده‌ای را در پی داشت. در این راستا محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیر این مسئله بوده و به‌نوعی رفع فیلتر بازی مذکور را وعده داده است.

هفته‌ی گذشته اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در ایران، بازی کلش آف کلنز را فیلتر کردند. بر اساس اجرای بند ماده 15 قانون جرایم رایانه‌ای، آموزش و ترویج کارهای خشونت‌بار از طریق شبکه‌های رایانه‌ای و سامانه‌ها خلاف است و اکنون بازی کلش آف کلنز توسط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نیز خشونت‌آمیز تلقی شده است.

بنا بر گزارش مهرنیوز، کاربران ایرانی به کلش آف کلنز دسترسی ندارند، البته دسترسی خیلی از کاربران بدون محدودیت است. به نظر می رسد در اجرای بازی اختلال به وجود آمده است.

بعد از ایجاد محدودیت برای کلش آف کلنز، وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خود با اعتراضات و واکنش تند و تیز کاربران به دلیل ایجاد اختلال در دسترسی به این بازی محبوب روبه‌رو شد.

او در پاسخ به کاربران معترض گفت: اخیراً اعتراضاتی به دنبال اختلال در بازی کلش آف کلنز ارائه کرده‌اید و به‌زودی اعتراضات را به اطلاع کمیته تعیین مصادیق مجرمانه می‌رسانم.

او در ادامه گفت: خواسته‌ی کاربران را پیگیری می‌کنم. هرچند در بعضی پست‌ها از ادبیات نامناسبی استفاده‌شده بود که چاره‌ای جز حذف آن‌ها نداشتم.

به نظر شما فیلتر کلش آف کلنز کار درستی است؟ پیگیری واعظی سبب رفع فیلتر این بازی موبایلی خواهد شد؟

  • دیدگاه ها


هیچ دیدگاهی ثبت نشده استبرای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

دسته بندی ها