• کیفیت ویدئو
  • 320p
  • 480p
  • 640p
  • 720p

خاص بودن صرفا به معنای خوب یا بد بودن نیست!!

خاص بودن صرفا به معنای خوب یا بد بودن نیست. ممکن است در زمینه‌ای مثبت خاص باشید و یا در زمینه‌ای منفی. اما یک چیز ثابت است و آن هم این است که وقتی خاص باشید چه در زمینه مثبت و چه منفی، امضای منحصر به فردی را در اثری که از خود بر جای می‌گذارید فارغ از منفی یا مثبت بودن آن خواهید داشت و با آن شناخته خواهید شد.

یک قاتل سریالی که عادت دارد همواره یک سناریوی ثابت و زنجیره‌ای از اعمال یکسان را با قربانیان خود انجام دهد در واقع امضای خاص خود را دارد اما در زمینه جنایت و قتل و یا یک هنرمند که همواره در آثار و مثلا نقاش‌ها یا فیلم‌های خود امضا و نشانه خاص خویش را بر جای می‌گذارد نیز خاص است، اما در زمینه مثبت و خلق آثار هنری.

در حوزه بازی‌های رایانه‌ای نیز به همین شکل است و برخی سازندگان هستند که وقتی آثارشان را از ابتدا تا انتها بررسی کنیم مشاهده می‌کنیم که از ساختارهای یکسانی در تمامی آن‌ها بهره برده‌اند و امضای آن‌ها در بازی‌هایشان نیز آشکار است. به عنوان مثال Suda51 یک بازیساز خاص است که فارغ از این که هم بازی عالی دارد و هم بازی ضعیف ولی عناوینش همواره فضایی خاص داردند و اگر بخواهم راحت بگویم همیشه تمی از جنون و دیوانگی و افراط در آثارش به چشم می‌خورد حال چه در Lollipop Chainsaw و چه در Killer 7 یا black knight sword. همچنین آقای هیدتا میازاکی نیز بازیسازی است که وقتی یک عنوان نقش‌آفرینی خلق کند همواره امضا و نشان خود را در این عناوین به جای می‌گذارد و با توجه به کیفیت بازی می‌توان فهمید که این بازی را میازاکی ساخته است. عناوین دیوید کیج نیز یک چنین پیوستگی با هم دارند و هرکدام با این که داستان‌های متفاوت دارند ولی همگی نشانه‌های سازنده خود را نیز به همراه دارند. عنوانی هم که امروز آن را با هم بررسی خواهیم کرد یعنی بازی Salt and Sanctuary نیز از همان بازی‌های خاص است که امضای سازنده خود را به همراه دارد و هنر خالقانش را در جای‌جای بازی فریاد می‌زند.

در همان نخستین تصاویر و تریلری که از بازی Salt and Sanctuary منتشر شد مشخص بود که با عنوانی خاص با حال و هوایی منحصر به فرد و تاریک و غمناک طرف هستیم. مبارزات بازی در نخستین تریلرهای آن بسیار وزین و سنگین به نظر می‌رسیدند و نوید یک عنوان جذاب را می‌دادند. همه چیز در معرفی بازی بی‌نقص به نظر می‌رسید و انگار سازندگان از تمام تجربه‌های قبلی خود در ساخت عناوین 2 بعدی استفاده کرده بودند و آن را با عشق به سری سولز آمیخته بودند تا عنوانی عالی به نام  Salt and Sanctuary را خلق کنند. در این قسمت میتوانید تریلر این بازی را مشاهده کنید.

  • دیدگاه ها


هیچ دیدگاهی ثبت نشده استبرای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

دسته بندی ها