• دسترسی همیشگی به اخبار و رویدادهای روز تکنولوژی دانش و کسب و کار -

سرفیس فون مایکروسافت بهار 2017 وارد بازار می شود

16 تیر 1395 - 4:28
سرفیس فون مایکروسافت بهار 2017 وارد بازار می شود

شرکت مایکروسافت قرار است سرفیس فون را طراحی و تولید کند . این اسمارت فون می خواهد برگ برنده ای برای این شرکت باشد تا خاطره بد لومیاهای این کمپانی پاک شود . اگر تا حالا فکر می کردید سرفیس فون با یک پردازنده براساس معماری X86 عرضه می شود ، متاسفانه خیال اشتباهی دارید .

یک گزارش دیگر از یک منبع معتبر دیگر بر این خبر افشاگران صحه می‌گذارد که مایکروسافت پردازنده‌ی ARM را بر پردازنده‌ی X86 ترجیه خواهد داد و در سرفیس فون از پردازنده اسنپدراگون 830 استفاده خواهد کرد.

سرفیس فون احتمالا در بهار سال آینده (2017) توسط مایکروسافت معرفی خواهد شد و در همان زمان به بازار خواهد آمد. منابع می‌گویند که این گوشی دارای یک صفحه نمایش بزرگ است و از مقدار رم زیادی (شاید 6 یا 8 گیگابایت رم) بهره خواهد برد.

منبع خبر می‌گوید:

سرفیس فون به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی مایکروسافت هنوز مطرح است٬ حداقل اطلاعات من این موضوع را تایید می‌کنند. این دستگاه براساس یک پردازنده‌ی ARM ساخته خواهد شد و هدف اصلی آن اهالی کسب و کار خواهد بود. مایکروسافت نمی‌خواهد با این تلفن به جنگ مستقیم اندروید و اپل برود بلکه اهداف خاصی دارد. این دستگاه قدرت اصلی خود را در یک صفحه نمایش بزرگ و قابلیت کوانتینوم نشان خواهد داد.
به کار نرفتن پردازنده‌های اینتل در این گوشی به معنای شکست و یا نبود هیچگونه نوآوری نیست بلکه مایکروسافت می‌تواند همانند شرکت HP در گوشی خود بعضی از برنامه‌های Win32 را برای گوشی‌های خود پورت کند و یا امکان اجرای برنامه براساس فضای ابری را به کاربر بدهد. همه چیز بستگی به مایکروسافت دارد.

باید ببینیم که اهالی ردموند چه استراتژی برای سرفیس فون در نظر گرفته‌اند. این گوشی هم‌اکنون مرموز تر از هر وقت دیگری است. تقریبا به جز پردازنده هیچ اطلاعات دیگری در رابطه این گوشی در دسترس نیست و همین قضیه می‌تواند ما را در هنگام معرفی دستگاه بیش از پیش هیجان زده و کنجکاو کند.

منبع : ترنجی هیچ دیدگاهی ثبت نشده استبرای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

دسته بندی ها