• دسترسی همیشگی به اخبار و رویدادهای روز تکنولوژی دانش و کسب و کار -

منتظر اینترنت 5G باشید، دانلود ویدئوی 50 گیگابایتی در یک دقیقه!

19 دی 1395 - 12:01
منتظر اینترنت 5G باشید، دانلود ویدئوی 50 گیگابایتی در یک دقیقه!

اکنون سرعت اینترنت برای بیشتر کاربران حرف اول را می‌زند و حتی ممکن است اینترنت 4G هم نیاز آن‌ها را برآورده نکند. اکنون شرکت اینتل مودم اینترنت 5G را تولید کرده که باید تا چند ماه آینده منتظر ورود آن به بازار باشیم. با تک بوک همراه باشید.

هنوز در بعضی کشورهای دنیا زیرساخت‌های لازم برای استفاده از اینترنت نسل چهارم هم وجود ندارد، اما شرکت اینتل رسماً اعلام کرد مودم اینترنت 5G را تولید کرده و قصد دارد آن را در نیمه دوم سال 2017 میلادی به بازار بفرستد.

شاید برایتان فوق‌العاده باشد یک فیلم 50 گیگابایتی را تنها در طول 80 ثانیه دانلود کنید!

بله درست متوجه شدید، اینتل ادعا می‌کند با سرعت 5 گیگابیت در ثانیه قادر به دریافت داده خواهید بود که سرعت بسیار بی‌نظیری است.

اینتل در مودم 5G خود از انواع فناوری‌ها چون MIMO، فرکانس‌های تأخیری بسیار کم، پهنای باند، برنامه‌نویسی کانال پیشرفته و ... استفاده کرده تا محصول جدید خود را بدون هیچ نقصی روانه بازار کند. در اینترنت 5G نوع پهنای باند و فرکانس‌های تأخیری بسیار کم سبب می‌شود داده‌ها در کمترین زمان ممکن و با بیشتری کیفیت منتقل شوند، علاوه بر آن در هنگام انجام بازی‌های اینترنتی با کمترین تأخیر و مشکل روبه‌رو خواهید شد.

اکنون اپراتورهای آمریکایی چون ورایزون زیرساخت‌های اینترنت نسل پنجم را در چندین شهر آمریکا راه‌اندازی کرده‌اند. شرکت تی موبایل می‌خواهد تا سال 2020 روی بازی‌های مبتنی بر اینترنت نسل 5G کار کند تا امکان دانلود 12 گیگابیتی فراهم شود.

البته تلاش برای دست‌یابی به اینترنت 5G تنها به آمریکا محدود نمی‌شود، بلکه شرکت‌های کره‌ای سامسونگ و Korea Telecom هم می‌خواهند در بازی‌های المپیک زمستانی سال 2018 از اینترنت 5G استفاده کنند.

نظر شما دراین‌باره چیست؟ برای شما هم هیجان‌انگیز است فایل‌های گیگابایتی را در طول چند ثانیه دانلود کنید؟

منبع : phonearenaهیچ دیدگاهی ثبت نشده استبرای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

دسته بندی ها